אם נפלתם ונפצעתם בגלל מפגע בשטח ציבורי, הנמצא באחריותה של עירייה, יתכן שאתם זכאים לפיצויים בסך של אלפי שקלים. אין צורך להיות בדרגת נכה, בכדי לקבל פיצוי כספי הולם.

אפילו מדרכה שבורה, תעלה שלא נסגרה כראוי, פנס שלא פעל ועוד, עשויים בהחלט להוות עילה לתביעות נזיקין נגד עיריות. יש לדעת, כי גם אם נפגע רכוש שלכם בשל רשלנות העירייה, למשל רכב שנתקע בבור ונגרם לו נזק, בעל הרכב, יוכל לתבוע את העירייה. חשוב לדעת, כי משתלם יהיה יותר, לתבוע את העירייה ולא את חברת הביטוח, כך שניתן יהיה למנוע השתתפות עצמית של בעל הרכב, וכן, ליהנות עדיין מהנחת היעדר תביעות.
כללים חשובים לפני פנייה לעו"ד בדבר הגשת תביעת נזיקין לעירייה
כאשר קרה לכם מקרה בשל פגיעה גופנית או פגיעה ברכוש, הדבר הראשון שעליכם לעשות הינו צילום הנזק והמקום בו קרתה התאונה. הצילום חייב להיות מכל הזוויות על מנת לאסוף ולשמור על הראיות במידה ותגיע להתדיינות משפטית בין כתלי בית המשפט. אם ניתן לקבל מספרי טלפון של עדי הראייה שהיו במקום זה יכול לסייע מאד. נוכחותם ועדותם של העדים, תקל המון בתביעה. במידה ונזקקים לטיפול רפואי יש לאסוף את כל התיעוד הרפואי.
עו"ד מימון פאר- ייצוג בתביעות נזיקין נגד עיריות
אין זה פשוט לתבוע עיריות או מועצות מקומיות בגין נזיקי גוף או רכוש. לרוב הן מגובות במחלקה משפטית מקצועית ומנוסה. רק עו"ד שהוא מומחה בתחום ומכיר היטב את התנהלות העירייה יוכל להתמודד עם תביעות שכאלה. הוא ידע איך לערוך את התביעה, אילו מסמכים לאסוף, היכן לשים את הדגשים, וידע לחשוף כשלים של העירייה אם היו כאלה. כאשר מכינים תביעות נזיקין נגד עיריות, יש להמציא מסמכים שונים שעוה"ד יבקש מכם. פנייה לעו"ד אשר מתמחה בתחום תביעות נגד עיריות ומועצות מקומיות תגדיל לכם את הסיכויים לזכות בתביעה.
עו"ד מימון פאר, מילא תפקידים בכירים בעיריות ומועצות שונות כגון: חבר וועדת תמיכות, עוזר ודובר של עיריית קריית ביאליק, ממונה על תכנון יישובי לאזרחים וותיקים בעיריית נהריה מנהל מחלקת הדוברות בעיריית מעלות תרשיחא ועוזר ליועץ המשפטי בעיריית קריית ים. כמו כן, עו"ד מימון פאר הינו מרצה מבוקש בתכניות של השלטון המקומי ומרצה בתחומים כגון: ביקורת ציבורית ברשות המקומית, דוברות יחסי ציבור ותקשורת בישראל, משפט עבודה פרטי וקיבוצי ועוד.

---------------------------------------------------
למאמרים נוספים - כנסו לבלוג שלי