בכל שנה, מוגשות לבתי הדין האזוריים והארציים לעבודה, תביעות רבות שנוגעות להפרת זכויות העובדים. מערכת המשפט בישראל, מכירה בזכויות בסיסיות, אשר להן זכאי כל עובד במשק, ללא התלות בהסכם הקיבוצי או בחוזה עבודה אישי.

החוק קובע, כי עובד אינו רשאי לוותר על זכויותיו. כל עבד זכאי, ואף חייב, לדעת את החוקים בנושא עבודה ופיטורין, כך שיוכל לדעת מה מגיע לו ומתי יש לתבוע את המעביד או החברה בה הוא עובד. המטרה של החוקים הסוציאליים, היא להגן על העובד. יש לציין, כי האחריות על אכיפת חוקי המגן, מוטלות על משרד העבודה, אבל בשל מספר פקחים זעום יש חשיבות לאכיפה שתתבצע ע"י העובד עצמו. העובד רשאי תמיד לפנות בתביעה בבית הדין לעבודה.
.עורך דין מומחה בדיני עבודה ופיטורין - עו"ד מימון פאר
על מנת להגיש תביעה בגין דיני עבודה ופיטורין יש למצוא עורך דין הבקיא בתחום זה. עו"ד מימון פאר, עוסק בתחום דיני העבודה ומכיר היטב את שוק העבודה בישראל. בעברו שישמ כמנהל בכיר בשוק העסקי והעסיק עשרות עובדים. כמו כן מילא עורך הדין פאר שורה של תפקידים ציבוריים בניהם חבר מועצת העיר קריית ביאליק, עוזר ליועץ המשפטי בעיריית קריית ים, עמד בראשות שורה של ועדות ציבוריות ועוד. פאר עוסק בתחום הרשויות המקומיות, דיני נזיקין וייצוג בבתי הדין לעבודה.

---------------------------------------------------
למאמרים נוספים - כנסו לבלוג שלי