השגות בארנונה לזכאים ע"י עו"ד מימון פאר 

 

נכסים שמחויבים בארנונה, מקבלים מיסים גבוהים יותר כי הייתה טעות בסיווג הנכס. קחו לדוגמא נכס שהוא בית מלאכה וסווג על פי חישוב מס של משרד או עסק. חיוב בנכס זה, יהיה גבוה בהרבה ממה שהוא אמור להיות. גם במקרים אלה למי שמעוניין לבצע השגות בארנונה, יהיה עליו להוכיח את סיווג בית העסק. השגות אלה, יש לבצע תוך 90 יום מקבלת התשלום השנתי עבור הארנונה. בכל שנה כאשר אתם מקבלים את החשבון השנתי של הארנונה, יש למצוא מה לעשות, בכדי להפחית את שיעור הארנונה. ניתן יהיה לנקוט באמצעים סבירים בכדי להפחית את החיוב השנתי.

גם דירות הנמצאות תחת הגדרה של בתים משותפים, עשויים לקבל חשבון גבוה בתחילת השנה, היות ומיסי הארנונה עולים מדי שנה. משנת 2007, חלה חובה על הרשויות המקומיות להקים אתר אינטרנט, אשר יפרסם את צווי הארנונה וכך למעשה, ניתן יהיה לגלוש לאתר של הרשות המקומית בכדי להוריד את צו הארנונה לשנה הרלבנטית.

איך ניתן לקבל השגות בארנונה עוד מימון פאר.jpg

 

 

השגות בארנונה במיידי - מתי ניתן?

ישנן מקרים אשר בהם השגות בארנונה תתאפשרנה במיידי, כמו במקרים שבהם הנכס אינו מאוכלס. החיוב של מיסי הארנונה נקבע על פי גודל הנכס. מדי שנה יוצאים חוקים חדשים לחיוב כגון שטחים שלא חישבו בשנה הקודמת והשנה הם מחושבים כחלק של הנכס כגון: מרתף, שטחי מרפסת, שבילים ועוד. אנשים שהם אזרחים וותיקים, נכים, ניצולי שואה, חד הוריות זכאים להנחה משמעותית במיסי הארנונה. גם ביצוע תשלום הארנונה באמצעות כרטיס אשראי מזכה בהנחה של בין 1%-2%. כדאי לברר לגבי אמצעי התשלום אשר יעניק לכם את ההנחה הגבוהה ביותר.

עורכי דין רבים המתמחים בכל הקשור לדיני מקרקעין, מייצגים דיירים אשר מעוניינים בהנחות בארנונה בשל מחיר מופרז שהעיריות או המועצות המקומיות דורשות, תביעות לירידת ערך הנכס, בשל שינוי סביבתי שעבר את אישורה של הוועדה לתכנון ובניה כגון: תעשייה או מסחר הנמצא בקרבת שטח ציבורי, הוספת כביש סואן בצמוד לנכס,חסימת הנוף מהמבנה בשל בניין חדש שנבנה ומסתיר את הנוף וכדומה.

 

נושאים מורכבים שבהם עוסקים עו"ד מקרקעין

היום, נושא המקרקעין צובר תאוצה, בשל התחדשות עירונית, ייצוג דיירים בתמ"א 38, הפחתת ארנונה, תביעות נגד קבלנים ונושאים המצריכים את הוועדה העוסקת עם תכנון ובנייה. תמיד כדאי להגיע אל עו"ד מוכר שעוסק שנים בתחום ויכול לסייע רבות ללקוחותיו ולמצוא פתרונות הולמים לבעיות מורכבות הקשורות בתחום המקרקעין או הנדל"ן בכלל. בשל הצפיפות הרבה בערים הגדולות בארץ ובמיוחד בעיר תל אביב, ישנה הזדמנות גדולה לדיירים הגרים בבניינים ישנים, כשאר מדובר על התחדשות עירונית שמי שנושא בהוצאות הם הקבלנים המעוניינים להרוויח זכויות בנייה, כאשר הם מחדשים את בניין המגורים, מוסיפים חדר או מרפסת בכל דירה, מחליפים מעליות, משפרים את המראה החיצוני של המבנה ומעלים את ערכו.

בשל המחסור הרב בדיור, הועלה נושא פיצול דירות, כאשר אנשים בודדים או זוג ללא ילדים, יוכל למצוא דירה קטנה בעיר שתהיה בגודל של 30 מ"ר. מדובר על תכנית שהיא בתחום התחדשות עירונית מועל הדיירים בבניין לתת את הסכמתם במסגרת התחדשות זו, כאשר נמצא פתרון מגורים לאנשים רבים.

DSC07616.jpg

מבנים שנבנו עד שנות ה-80 של המאה הקודמת, זכאים להתחדשות עירונית. נושא זה מדובר היום רבות, היות וישנן משפחות או זוגות צעירים המעוניינים לגור בלב העיר, בשל הקרבה לעבודה. וועדי בתים רבים בבניינים בערים השונות, פנו אל קבלנים והציעו להם להוסיף קומות ולשפר את מבנה הבניין, כך שהוא ייראה כחדש. בנוסף, וועד הבית תמיד יצטרך עו"ד אשר ייצג אותו במשא ומתן מול הקבלנים, תנאי חוזה שיהיו הוגנים הכוללים גם את אחוזי הבנייה שיינתנו לקבלן מהדיירים עצמם. עו"ד מימון פאר, הוא בוגר ביה"ס למשפטים במכללת נתניה ובעל תואר שני באוניברסיטת בר אילן ובעל תואר MA, במדעי המדינה באוניברסיטת חיפה. במהלך עשרים השנים האחרונות עוה"ד מיימון, התמחה במשפט מנהלי וברשויות המקומיות, דיני עבודה וזכויות עובדים. כמו כן, כיהן עוה"ד מיימון  כדובר עיריית קריית ביאליק ושימש כעוזר לראש העיר וכיהן כממלא מקום יו"ר מועצת המנהלים  של התאגיד האזורי למחזור קומפוסט 2000 וכן כיהן כיו"ר החינוך בעירייה.